Kocioł ACV Prestige MKIII


122_news_original_pic ACV PRESTIGE 18/32 solo MK III. Nowa seria zastępuje bardzo udaną linię nierdzewnych kotłów kondensacyjnych Prestige Solo 24-32.

Trzecia odsłona doskonałego urządzenia Prestige Solo MK III, na pierwszy rzut oka różni się od poprzedniej wersji dużym niebieskim podświetlanym wyświetlaczem oraz dwoma pokrętłami ułatwiającymi regulację. Bez zmian pozostała kolorystyka jak i forma. Kocioł posiada stalową obudowę, poddaną przed malowaniem fosfatyzacji i wygrzewaniu do 220°C. Obudowa od wewnątrz pokryta jest warstwą izolacji termicznej i akustycznej, redukującej straty do minimum.


Sercem kotła Prestige jest nowa konstrukcja wymiennika ciepła ze stali nierdzewnej. Łączy 80 lat doświadczeń firmy ACV w stosowaniu stali nierdzewnej dla celów ogrzewania i produkcji ciepłej wody. Wyjątkowa geometria kanałów spalin pozwala na maksymalny odzysk ciepła ze spalin. Opracowany na podstawie szeroko zakrojonych badań w laboratoriach badawczych specjalny kształt wymiennika ciepła został zaprojektowany tak, by osiągnął bardzo wysoką wartość liczby Reynoldsa podczas wszystkich cykli. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej kocioł osiąga doskonałą żywotność i wydajność w całym okresie eksploatacji.006669o3

Prestige wyposażony jest w palnik ACV BG 2000-M. Jest to palnik modulowany ze wstępnym mieszaniem gazu z powietrzem, zapewniący bezpieczną i cichą pracę przy bardzo niskiej emisji NOx i CO. ACV BG 2000-M jest nowoczesnym palnikiem o sprawdzonej technologii i produkowanym z części ogólnie dostępnych na rynku.

Kocioł ACV Prestige MK III jest wyposażony w wielofunkcyjny mikroprocesorowy regulator "ESYS", sterujący zarówno bezpieczną pracą urządzenia (zapłon, monitoring płomienia, ograniczenia temperatury etc.) jak również temperaturą kotła. ESYS to także regulator pogodowy. Wystarczy tylko podłączyć czujnik temperatury zewnętrznej (dostępny w opcji dodatkowej). Regulator może także współpracować z termostatem pokojowym. W połączeniu z nim, możliwe jest kontrolowanie temperatury c.o. w zależności od pogody z uwzględnieniem temperatury wewnątrz pomieszczenia. Użytkownik może zmieniać dwa parametry. Autoryzowany serwis, po wprowadzeniu odpowiedniego kodu, ma dostęp do kilku innych parametrów by przystosować pracę kotła do specjalnych warunków. Regulator jest fabrycznie przystosowany do standardowej pracy.Ustawienia parametrów w kotłach ACV Prestige MK III są ustawieniami serwisowymi to znaczy, że powinny być wykonywane przez autoryzowanego serwisanta. Sterownik ESYS może współpracować ze sterownikiem Room Unit i Control Unit co pozwala na lepszą optymalizacje pracy i dodatkowe oszczędności.

Możliwe są zatem trzy sposoby ustawień:

 1. przy wykorzystaniu regulatora pokojowego
 2. regulowanie pogodowe z wykorzystaniem czujnika temperatury zewnętrznej
 3. regulowanie pokojowe oraz pogodowe (jednoczesne) gdy temperatura ogrzewania dopasowuje się automatycznie do warunków pogodowych zewnętrznych uwzględniając jednocześnie temperaturę panującą wewnątrz.

Prestige Solo MK III zaprojektowany jest dla potrzeb centralnego ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody na dwa sposoby: Prestige Excellence posiada wbudowany 54 litrowy zasobnik ciepłej wody a Prestige Solo w połączeniu z wymiennikami ciepłej wody ACV może pracować dla produkcji ciepłej wody. Typoszereg wymienników Smart jest szczególnie polecany do łączenia z kotłami Prestige.

ACV Kombi Kompakt HRE

Kocioł Prestige MK III oferuje dwa tryby ciepłej wody.

 • Tryb priorytetu: zatrzymanie pracy kotła na centralne ogrzewanie, wyłączna praca na produkcję ciepłej wody.
 • Praca równoległa: przy obiegu grzewczym z grzejnikami, kocioł pracuje równolegle na potrzeby centralnego ogrzewania jak i produkcji ciepłej wody.

W związku z rosnącą popularnością inwestorów do budowania domów niskoenergetycznych, ACV dostosowało do tej tendencji swoje nowe modele kotłów, tak aby sprostać oczekiwaniom na użycie małej mocy do ogrzewania, przy zachowaniu wysokiej wydajności ciepłej wody. Oznacza to, że palnik kotła produkuje efektywnie w możliwie największym stopniu. Kotły Prestige Solo 18 moduluje od 2,1 kW kotła Prestige 32 Solo modulacji od 3,7 kW do jego maksymalnej pojemności. Parametry te wykazują dużą poprawę użyteczności nowych modeli serii kotłów ACV, a zatem możliwość pełniejszego wykorzystania w instalacjach domów niskoenergetycznych.

 • d4efabae44Nowa, udoskonalona konstrukcja kotła Prestige 24 Solo.
 • sprawność 109%
 • wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej
 • nowy elektroniczny sterownik sterujący pracą kotła, po podłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej pełni także funkcję regulatora pogodowego
 • adapter do podłączenia komina z króćcem pomiarowym
 • palnik gazowy z płynną regulacją i szerokim zakresie mocy, automatycznie dopasowujący moc do aktualnego zapotrzebowania
 • niska emisja CO i NOx
 • cicha i ekonomiczna praca
 • w połączeniu z wymiennikiem ciepłej wody ACV może również pracować na potrzeby ciepłej wody

źródło: http://acv.pl

Usługi

Remontuj swój dom lub mieszkanie razem z naszymi fachowcami:

Zadzwoń i zapytaj o murarza, malarza, glazurnika, hydraulika ...

Montaż i serwis

Kontakt

Aldamir M.A.M Gąska
ul. Wał Miedzeszyński 235
04-866 Warszawa
 

Zapraszamy:
pon. - pt. w godz. 8.00-18.00
sob w godz. 8.00-14.00
tel. (22) 872 24 85

Lokalizacja   Kontakt