Buderus

Grzejniki Logatrend-6Efektywna modernizacja: tylko z grzejnikami Buderus Logatrend.

Nowoczesne instalacje centralnego ogrzewania powinny być wyposażone w grzejniki o małej pojemności wodnej, a tym samym o małej bezwładności cieplnej. Umożliwia to szybki rozruch instalacji c.o. i szybką reakcję na zmianę warunków pracy, czego konsekwencją jest oszczędność energii cieplnej. Warunki te spełniają produkowane przez koncern Buderus grzejniki stalowe płytowe typu Logatrend K-Profil, VK-Profil, K-Plan, VK-Plan.


Nowoczesność w zgodzie z człowiekiem

Logatrend_K_ProfilGrzejniki w zależności od typu posiadają elementy konwekcyjne z profilowanej blachy stalowej, grubości 0,5[mm]. Elementy te są zgrzewane punktowo z płytami grzejnymi. Zarówno płyty grzejne, jak i elementy konwekcyjne wykonane są z blachy stalowej, głęboko tłoczonej, walcowanej na zimno wg DIN EN 10130. Boki i góra grzejników są obudowane osłonami z blachy. Grzejniki Logatrend przekazują dużą część ciepła poprzez promieniowanie, które jest zdrowsze i przyjemniejsze dla człowieka. Grzejniki jednopłytowe przekazują około 70% ciepła przez promieniowanie, a resztę przez konwekcję. Przez ograniczenie konwekcji grzejniki nie powodują przenoszenia kurzu, szkodliwego dal ludzi.

Jakość i ergonomia w każdym detalu

głowica termostatyczna Logatrend VK-ProfilPokrycie ochronne grzejników składa się z farby podkładowej, wypalanej w temperaturze 160 [oC], oraz wierzchniej warstwy lakieru proszkowego, epoksydowo-poliestrowego, w kolorze białym (RAL 9016) wypalanego w temperaturze 200 [oC]. Sprawdzenie szczelności każdego wyprodukowanego grzejnika odbywa się przed malowaniem. Po zakończeniu procesu produkcyjnego każdy grzejnik pakowany jest w folię termokurczliwą z zabezpieczeniem narożnikami osłaniającymi. Folię termokurczliwą należy zrywać dopiero po zakończeniu prac budowlanych i instalacyjnych. Zastosowany w grzejnikach Logatrend system zamocowania umożliwia montaż tego samego grzejnika z doprowadzeniem przewodów z prawej lub lewej strony. Uchwyty stosowane w grzejnikach Logatrend VK typu 20, 21, 22 pozwalają na zamontowanie zwykłego grzejnika z zaworem z lewej strony.

Prosty i szybki montaż?

  • W zależności od mocy cieplnej grzejnika VK-Plan, zastosowano jeden z dwóch wbudowanych z boku zaworów grzejnikowych. Wyrównanie hydrauliczne bez stosowania narzędzi, a tylko przy pomocy umieszczonej na zewnątrz bezstopniowej podziałki wartości kv.
  • Nowoczesny system montażu Buderus BMSplus pozwala znacznie skrócić czas montażu.
  • Pewny montaż przez słyszalne kliknięcie uchwytu wspornika w systemie mocowania BMSplus.
  • Podłączenie rur od dołu przy pomocy śrubunku z pierścieniem zaciskowym i gwintem zewnętrznym G3” (VK-Plan). Boczne podłączenie rur z gwintem wewnętrznym G 1” (K-Plan).
  • Dostawa z elementami bocznymi i zdejmowaną kratką maskującą.


Głowice termostatyczne (Logatrend VK-Profil)

  • Wykonanie zaworów grzejnikowych umożliwia bezpośrednie dołączenie głowic termostatycznych następujących producentów: Buderus, Danfoss seria RA 2000, RAW, Oventrop Uni LD, Heimeier VK, MNG Thera DA.
  • W celu zamontowania innych głowic konieczne jest zastosowanie odpowiednich złączek adaptacyjnych, które można zakupić u producenta tych głowic.
  • Grzejniki są dostarczane z osłonami na zawory grzejnikowe z tworzyw sztucznych, które służą jako osłona w czasie montażu. Możliwe jest otwarcie zaworu grzejnikowego bez termostatu. Późniejsze nastawienie temperatury odbywa się za pomocą głowicy termostatycznej.


źródło: http://www.buderus.pl

Usługi

Remontuj swój dom lub mieszkanie razem z naszymi fachowcami:

Zadzwoń i zapytaj o murarza, malarza, glazurnika, hydraulika ...

Montaż i serwis

Kontakt

Aldamir M.A.M Gąska
ul. Wał Miedzeszyński 235
04-866 Warszawa
 

Zapraszamy:
pon. - pt. w godz. 8.00-18.00
sob w godz. 8.00-14.00
tel. (22) 872 24 85

Lokalizacja   Kontakt