Zmiękczacze wody

zmikczacze_smallZastosowanie zmiękczaczy wody w instalacjach domowych ma na celu poprawienie właściwości
parametrów fizyko-chemicznych wody, a zarazem zabezpieczenie urządzeń zasilanych wodą przed nadmiernym zużyciem.

Twarda woda powoduje odkładanie się kamienia w rurach instalacji wodnej i na elementach grzejnych podgrzewacza wody, sprzętów gospodarstwa domowego, częściach maszyn przyspieszając ich zniszczenie. I znacznie zwiększając zużycie energii. Jak wykazały badania już 3 milimetry osadu na elementach grzewczych powoduje zwiększenia zużycia energii o 33%. Zawarte w twardej wodzie sole wapnia, magnezu, żelaza itp. Niszczą tkaniny i powodują powstanie na nich trwałych plam, uniemożliwiają tworzenie się piany, podrażniają skórę, powodują tworzenie się osadu na wannach, psują smak napojów i potraw.

Aby temu zapobiec nasza firma proponuje całą gamę zmiękczaczy. Woda przepływająca przez żywicę jonitową zamkniętą w zbiorniku z odpornego na korozję tworzywa sztucznego pozostawia jony odpowiedzialne za twardość wody. Proces ten trwa do momentu nasycenia żywicy poczym następuję regeneracja inicjowana impulsem z zegara lub w wersji wolumetrycznej z licznika wody. Głowica sterująca firmy FLECK włącza kolejno procesy płukania wodą i solanką czerpaną z będącego na wyposażeniu oddzielnego zbiornika. Po okresie regeneracji aparat jest gotowy do dalszej produkcji miękkiej wody.
Posiadamy w sprzedaży również ekonomiczne wersje zmiękczaczy TWIN z dwoma butlami i jedną głowicą. Aparaty TWIN są wprost niezastąpione w przypadku wahań zużycia wody i produkcji ?non stop", przez całą dobę, ponieważ gdy jeden ze zbiorników pracuje drugi się regeneruje lub oczekuje po regeneracji. Regeneracja następuje naprzemiennie w każdej z butli po przepływie określonej ilości wody, jest inicjowana impulsem z miernika wody.

zmiekczacze_big

Usługi

Remontuj swój dom lub mieszkanie razem z naszymi fachowcami:

Zadzwoń i zapytaj o murarza, malarza, glazurnika, hydraulika ...

Montaż i serwis

Kontakt

Aldamir M.A.M Gąska
ul. Wał Miedzeszyński 235
04-866 Warszawa
 

Zapraszamy:
pon. - pt. w godz. 8.00-18.00
sob w godz. 8.00-14.00
tel. (22) 872 24 85

Lokalizacja   Kontakt